Toto je prvý zo série článkov v ktorých sa budem venovať možnostiam získania spätných odkazov na vaše web stránky alebo blogy. Získať množstvo spätných liniek nie je nič komplikované pokiaľ viete ako a kde ich nájsť. Na rôznych blogoch sa určite dočítate, že najlepšie odkazy sú z kvalitných a obsahovo príbuzných stránok, pričom úplne super je ak je odkaz zakomponovaný priamo v texte. Áno, je to pravda, ale pravdou je aj to, že získať takýto link je pomerne ťažké. Ja sa skôr zameriam na spôsoby ako získať odkazy čo najjednoduchšie a v čo najväčšom počte (a zadarmo), ono niekedy kvantita preváži nad kvalitou (alebo aj nie :)).

SEO-maty

Prvou a najjednoduchšou metódou získania odkazov sú tzv. SEO analyzátory, ktoré vám akože zanalyzujú web stránku z pohľadu SEO (ich analýzu nikdy neberte vážne, sú to nezmysly). Sekundárnym efektom je, že vznikne spätný link na analyzovanú stránku (najčastejšie má minimálnu hodnotu a je nofollow – na druhej strane, ako sa hovorí: za málo peňazí, málo muziky).

Tu je zoznam SEO analyzátorov, ktoré som našiel (určite je ich omnoho viac, ak nájdete nejaké nové, hoďte ich do komentárov).

1. www.seo-servis.cz
2. www.reactionengine.com
3. www.seo-analyzator.cz
4. www.woorank.com
5. www.seotest.cz
6. www.siteluck.com
7. www.seo-pruvodce.cz
8. www.r-domain.net
9. www.trustia.cz
10. seo.monitorujem.sk
11. seotools.koozai.com
12. www.seoanalyser.net
13. www.seoworkers.com
14. seosorcerer.com
15. www.rankwho.com
16. www.piloun.com
17. www.statistikawebu.cz
18. www.seo-nastroj.cz
19. cz.seoonweb.com
20. seo.oncz.net
21. seo.sme.sk/

 

 

Reklamy